Kryefaqja Aktualitet Italia dërgon në Shqipëri ekipin e mjekëve

Italia dërgon në Shqipëri ekipin e mjekëve

0
Shpërndaje

Pas ekspertëve të operacioneve të kërkim shpëtimit, Italia ka dërguar në Shqipëri ekipin e mjekëve.

Ata kanë mbërritur pak më parë në Rinas bashkë me pajiset mjekësore të specializuara për raste emergjencash.

Për të mbështetur ekipet shqiptare të shpëtimit, tashmë në terren ndodhen dhe ekipe nga Mbrojtja Civile Kombëtare italiane, me rreth 200 njerëz dhe disa automjete zjarrfikësish.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here