Kryefaqja Box 2 Ja çfarë duhet të përzieni për të pasur lëkurë të shndritshme!

Ja çfarë duhet të përzieni për të pasur lëkurë të shndritshme!

0
Shpërndaje

Përgatiti për gazetën “Shëndet+”: Elena Beta

spinaqwPër shkak të antioksidantëve, vitaminave dhe mineraleve që gjenden në zarzavatet me gjethe, ato mund të ndihmojnë në parandalimin e inflamacionit, i cili mund të shkaktojë të gjitha llojet problemeve të lëkurës nga aknet deri tek ekzemat. Plus, vitamina të tilla si E dhe C, lutein, karotenoide dhe fitokemikale të tjera të fuqishme të cilat gjenden në perime dhe fruta, ju mbrojnë nga dëmtimi i qelizave që mund të shkaktojnë rrudhat.

Ja një përzierje efektive që mund t’ju vijë në ndihmë nëse doni lëkurë të pastër e me shkëlqim!

Kivi, avokado, spinaq:

Përbërësit:

  • 2 kivi të qëruara
  • ½ avokado, e qëruar
  • 1 ½ gota lëng kokosi
  • 1 filxhan spinaq

Udhëzime:

Përzieni të gjithë përbërësit mirë dhe shtoni një lugë çaji pluhur të thjeshtë vanilje. Konsumoheni 3 herë në javë dh rezultatet do të jenë të kënaqshme.

Burimi: http://earthofhealth.com/shendeti.com.al     

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here