Kryefaqja Box 4 Ja çfarë tregojnë për ju fotot që i bëni ushqimeve

Ja çfarë tregojnë për ju fotot që i bëni ushqimeve

0
Shpërndaje

Jetojmë në një botë ku reklamimi i gjithçkaje nëpër rrjetet socialë është kthyer në një modë. Këtu përfshihet dhe fotografimi i ushqimit. mbase për të treguar se “ne jemi çfarë hamë” dhe një vakt i servirur bukur e përcjell më së miri këtë.

ushqime 2Por jo çdo gjë është kaq e bukur sa duket…

Sipas ekspertëve kanadezë të shëndetit mendor, fotografimi i ushqimit është shenjë e sëmundjes mendore. Dr. Valerie Taylor thotë se ata që nxjerrin shpesh fotografi të ushqimit që konsumojnë, kanë marrëdhënie jo të mira mes ushqimit dhe peshës.

Ja disa psikoanaliza që dalin për njerëzit nëpërmjet fotove të ushqimeve që prezantojnë:

Nëse fotografon kokteil të bukur e të shijshëm- tregon se je njeri që pëlqen gjërat e bukura

Nëse fotografon kekun-  jeni të fiksuar pas ëmbëlsirave.

Nëse përzien majonezë dhe keçap- tregoni se ju pëlqejnë gjërat e ndryshme./Cosmopolitan

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here