Kryefaqja Box 3 Ja si të hiqni pikat e zeza të lëkurës me këta 3...

Ja si të hiqni pikat e zeza të lëkurës me këta 3 përbërës natyral

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip për “shendeti.com.al”: D.Bardhi

pika te zezaPikat e zeza mund të zhvillohen në shumë pjesë të trupit, por më së shumti ato shfaqen në fytyrë, hundë, supe apo kurriz.

Receta natyrale që do t’ju paraqesim në këtë postim do t’ju reduktojë pamjen e pikave të zeza dhe do të parandalojë shfaqjen e pikave të zeza të tjera.

Përbërësit: 1 lugë gjelle kripë e imët, 1 lugë gjelle lëng limoni, 1 lugë gjelle ujë.

Shtoni përbërësit në një tas të vogël dhe masazhoni zonat me pika të zeza me lëvizje rrethore për 2-4 minuta. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vaktë. Shpëlajeni fytyrën edhe me ujë të ftohtë për të mbyllur poret. Aplikojeni maskën 2 herë në javë.

Burimi: Choose Healthy Life

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here