Kryefaqja Box 3 Ja si të largoni dhimbjet e “nervit shiatik” në mënyrë natyrale  

Ja si të largoni dhimbjet e “nervit shiatik” në mënyrë natyrale  

0
Shpërndaje

Këtu janë disa mënyra natyrale që mund të ju ndihmojnë për të kuruar inflamacionin dhe për të luftuar dhimbjen që shkaktohet nga nervi shiatik.

nerv shiatikAkupunktura: është një trajtim alternativ. Ajo stimulon rrjedhjen e energjisë dhe përmirëson funksionin e qelizave nervore. Disa njerëz e shohin efektin pas vetëm një seance, por për shumicën e njerëzve duhen disa seanca. Akupunktura mund të përdoret gjithashtu për trajtimin e shumë sëmundjeve, të tilla si lehtësimin e migrenës, trajtimin e stresit, madje edhe për të ndaluar pirjen e duhanit.

Pako akulli: (ose një paketë bizele të ngrira). Mbështillini në një peshqir, aplikojeni për 20 minuta në zonën e prekur, çdo dy orë, deri sa dhimbja të zhduket.

Temperaturat alternative: dhe pse pakoja e akullit ju hyn në  punë për të gjetur lehtësimin e çastit, nervi shiatik qëndron thellë brenda trupit dhe akulli nuk mund të kurojë inflamacionin e brendshëm. Aplikoni një paketë akulli vetëm (gjithnjë akulli duhet të jetë i mbështjellë me një copë, jo direkt në mish) pasi keni bërë një dush shumë të nxehtë. Temperaturat alternative rrisin qarkullimin e gjakut dhe mund t’ju ndihmojnë për të redukuar inflamacionin e brendshëm duke ndihmuar në procesin e shërimit.

Joga: pasiviteti përkeqëson  problemin. Disa njerëz raportojnë përmirësime nëpërmjet aktivizimit të trupit përmes jogës. Këto ushtrime rrisin fluksin e gjakut, forcojnë muskujt dhe përmirësojnë lëvizshmërinë. /Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here