Kryefaqja Covid-19 Ja tre qytetet e shëruara plotësisht nga koronavirusi

Ja tre qytetet e shëruara plotësisht nga koronavirusi

0
Shpërndaje

Tropoja, Rrogozhina dhe Lezha janë dy qytetet që kanë shpëtuar nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se në këto dy qytetet janë shëruar të gjitha rastet me koronavirus duke e çuar në zero rastet aktive.

Kështu, nga 18 raste që ka patur deri më tani, në Lezhë nuk ka asnjë rast aktiv me koronavirus. Në Tropojë gjithashtu janë shëruar 4 rastet aktive me koronavirus. E njëjta situatë është edhe në Rrogozhinë, ku paraqiten të shëruar të 4 rastet që ishin të sëmurë më parë.

Një numër i lartë të shëruarish janë edhe në Durrës ku nga 42 raste, vetëm 5 janë aktivë, kurse pjesa tjetër tashmë e kanë kaluar sëmundjen.

Ndërkohë, Korça ka vetëm 1 rast aktiv, Elbasani 3 raste, Kavaja 1 rast, Vlora dhe Puka gjithashtu ka nga vetëm 1 rast aktiv.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here