Kryefaqja Kuzhina Kek me boronica dhe vaj ulliri

Kek me boronica dhe vaj ulliri

1
Shpërndaje

Recetë gatimi nga dietologia Blerina Bombaj

Përbërësit:

 • 4 vezë
 • 2 gota miell
 • 1 gotë sheqer
 • 2/3 gotë vaj ulliri
 • 1 gotë kos
 • 1 lugë kafeje pluhur pjekje
 • 1 vanilje
 • 1/2 gotë boronica

Përgatitja:

 • Përzieni sheqerin me vezët, i shtoni vajin dhe kosin.
 • Më pas hidhni miellin, pluhurin e pjekjes dhe vaniljen.
 • E hidhni masën në formën e kekut dhe në fund i shtoni nga sipër boronicat.
 • Piqeni ne 180gradë, 30minuta.
 • Provoni pjekjen me thikë. Nëse thika del e thatë është gati.

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here