Kryefaqja Shendeti a-z A Këngët më të mira për të lehtësuar ankthin dhe stresin

Këngët më të mira për të lehtësuar ankthin dhe stresin

1
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Stresi është pjesë e përditshmërisë. Ai mund të shkaktohet nga situata që i kemi krejtësisht jashtë kontrollit ose nga gjëra që thjesht na bëjnë nervoz, si ndonjë punë projekti apo detyrë kursi.

Por, ka raste kur ai mund të pengojë aktivitetin tonë të përditshëm dhe të ndërhyjë tek jeta personale e shëndeti.

Fatmirësisht, ka disa mënyra për të lehtësuar ankthin dhe stresin. Një metodë? Të dëgjoni muzikë të lehtë. Studime të ndryshme kanë treguar se muzika mund të ulë nivelet e kortizolit (hormoni i stresit) në trup.

Ja cilat janë disa nga këngët të cilat lehtësojnë ankthin dhe stresin:

1. Bye, Bye, Bye ― *NSYNC

2. Shadow Days ― John Mayer

3. Sunday Morning ― Maroon 5

4. Shake It Off ― Taylor Swift

5. Butterfly ― Mariah Carey

6. Stay ― Lisa Loeb

7. Float On ― Modest Mouse

8. Ooh Child ― Cover by Beth Orton

9. I Can See Clearly Now ― Johnny Nash

10. Use Me ― Bill Withers

Burimi: Huffington Post / https://shendeti.com.al/

Teknika japoneze që ju ndihmon të largoni stresin për vetëm 5 minuta

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here