Kryefaqja Shendeti a-z F Keni dhimbje në të gjithë trupin? Ja simptomat që tregojnë se vuani...

Keni dhimbje në të gjithë trupin? Ja simptomat që tregojnë se vuani nga kjo sëmundje misterioze

0
Shpërndaje

Keni dhimbje në të gjithë trupin dhe nuk e kuptoni pse? Kjo nuk është një lodhje e thjeshtë, por fibromialgia, një sëmundje misterioze që doktorët janë ende duke e studiuar.

Kjo është një çrregullim i sistemit muskulor dhe kërcënon gratë e moshuara. Por mund të preken edhe moshat nga 20-50 vjeç. Kjo sëmundje ka dhembje të patolerueshme dhe duhet të konsultoheni me mjekun.

Më poshtë do të shihni simptomat e kësaj sëmundjeje:

  1. Ndiheni të lodhur dhe të ngurtë gjatë gjithë kohës.
  2. Vuani nga pagjumësia.
  3. Dhimbja në disa pjesë të trupit është e padurueshme.
  4. Keni shumë dhimbje koke.
  5. Periodat janë të sikletshme.
  6. Ndieni siklet në zorrë dhe gjatë urinimit.
  7. Temperatura e trupit rritet pa asnjë arsye.
  8. Keni mpirje, ënjtje, djegie në vende të ndryshme të trupit.
  9. E keni të vështirë të përqendroheni dhe të kujtoni gjëra.
  10. Jeni në gjendje shpirtërore të rënduar ose bini në depresion.

Burimi: Bright Side / Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here