Kryefaqja Lajm kryesor Keni mungesë në magnez? Nuk duhet t’i injoroni këto 9 shenja

Keni mungesë në magnez? Nuk duhet t’i injoroni këto 9 shenja

0
Shpërndaje

Nga Blertina Koka

Pagjumësia, depresioni, lodhja janë pjesë e jetës sonë. Por, mund të jenë shenja edhe të një problemi të lehtë: mungesë në magnez.

Magnezi ndihmon zemrën, muskujt dhe sistemin imunitar të funksionojnë normalisht. Edhe pse ai është shumë i rëndësishëm, njerëzit nuk marrin mjaftueshëm nga ky mineral.

Këto janë 9 shenjat që paralajmërojnë se mund të keni mungesë në magnez:

  • Probleme me gjumin
  • Tik të syrit
  • Probleme me lëkurën
  • Ngërçe muskulore
  • Lodhje
  • Luhatje të humorit
  • Migrenë
  • Rrahje të çrregullta zemre
  • Dëshirë për të ngrënë gjëra të pashëndetshme/ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here