Kryefaqja Aktualitet Kirurgu nga Berati me Covid, shtrohet me urgjencë tek Infektivi

Kirurgu nga Berati me Covid, shtrohet me urgjencë tek Infektivi

0
Shpërndaje

Një mjek kirurg në spitalin e Beratit ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se mjeku i moshës 40-vjeç është dërguar me urgjencë në spitalin Infektiv.

Gjendja e tij është përkeqësuar për shkak se ai vuan edhe nga diabeti.

Drejtoria e Shëndetit Publik në Berat dhe Inspektorati i Higjienës kane dezinfektuar Repartin e Kirurgjise ne Spitalin e Beratit.

Ndërkohë stafi mjekësor në repartin e kirurgjisë tashmë janë në pritje të tamponit.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here