Kryefaqja Aktualitet Komiteti merr vendimin: Kush vjen nga Greqia e Maqedonia karantinë dy javë!...

Komiteti merr vendimin: Kush vjen nga Greqia e Maqedonia karantinë dy javë! Vitet e para dhe të dyta të gjimnazit kthehen në klasa

0
Shpërndaje

Komiteti i ekspertëve duke parë situatën në rajon vendosi që çdo qytetar që vjen nga Greqia dhe Maqedonia do të rrijë në karantinë dy javë.

“Duke pasur situatën tonë, mendojmë që nga nesër qëndrimi në karantinë dy javë për ata që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia.

Nxënësit e viti të parë dhe të dytë që kanë qene ne mësim online, mund të fillojnë mësimin  në klasë.

Shifrat e përmirësuara tregojnë se drita po duket, kemi ende rrugë . subjektet të tregohen të përgjegjshme”, tha Rakacolli.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here