Kryefaqja Aktualitet Konsulta online për insulinën me rimbursim

Konsulta online për insulinën me rimbursim

0
Shpërndaje

Pacientët që marrin me rimbursim mbi 8 pena insulinë në muaj nuk kanë më nevojë të vijnë në Tiranë për të përfituar rimbursimin falas, sepse nëpërmjet Telemjekësisë, konsultat kryhen në spitalet rajonale.

“Nëse më parë pacientit i duhej të vinte nga Korça apo Shkodra në Tiranë për të kryer konsultën e specializuar për vijimin apo ndryshimin e trajtimit me insulinë nga 8 deri në 12 pena në QSUT, duke shpenzuar para dhe kohë, falë këtij lehtësimi procedurial, pacienti e merr trajtimin në kohë në spitalin rajonal, afër vendbanimit nëpërmjet konsultës online nga mjeku specialist në QSUT pa qenë nevoja për t’u paraqitur fizikisht” , është shprehur Ogerta Manastirliu, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here