Kryefaqja Covid-19 Korça del nga harta COVID, shërohen të gjithë të prekurit

Korça del nga harta COVID, shërohen të gjithë të prekurit

1
Shpërndaje

Korça ka dalë nga harta COVID. Siç njofton ISHP në qytetin e Korçës duke filluar nga sot nuk ka asnjë rast aktiv me koronavirus.

Të 19 të prekurit rezultojnë të gjthë të shëruar duke e bërë Korçën qytetin e radhës që del nga harta COVID bashkë me Lezhën, Rrogozhinën, Tropojën dhe Mallakastrën, të cilat gjithashtu nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus.

Gjatë ditës së sotme, ISHP njoftoi për 7 raste të reja me koronavirus duke e çuar në 773 numrin total të rasteve që nga data 9 mars. Nga këta, 272 persona janë ende të sëmurë aktivë, kurse pjesa tjetër rezultojnë të shëruar.

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here