Kryefaqja Covid-19 Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19

Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19

0
Shpërndaje

Nga 131 qytetarë që kanë fituar betejën me COVID-19 janë dhe 22 infermierë, dhe mjekë, pjesë e personelit mjekësor në vijën e parë të luftës kundër koronavirusit COVID-19.

Ministrja e Shëndetësisë e bëri të ditur këtë përmes një postimi në facebook.

Shqipëria regjistroi sot një ulje të ndjeshme të numrit të rasteve të prekurve nga COVID-19.

Vetëm 6 persona kanë rezultuar pozitiv në 24 orët e fundit  duke e çuar në total numrin e të infektuarve në 383 persona. Ata qe kane humbur jeten jane 22 pacientë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here