Kryefaqja Aktualitet Koronavirusi/ Në Itali konfirmohen 4 fëmijë të prekur, mes tyre një 4...

Koronavirusi/ Në Itali konfirmohen 4 fëmijë të prekur, mes tyre një 4 vjeçare

0
Shpërndaje

Përktheu në shqip: Arlinda Rexhmati

Një vajzë 4 vjeçare nga Castiglione d’Adda, një komunë e vendosur në zonën e kuqe, është e rasti i fundit i raportuar me koronavirus në Itali. Lajmi u konfirmua nga kryetari i bashkisë së Lombardisë, Attilio Fontana.

Sipas Këshilltarit për Mirëqenie, Giulio Gallera, dhe tre raste të tjera të konfirmuara me koronavirus ishin të mitur, dy prej tyre 10 vjeç dhe një tjetër 15 vjeç.

Fatmirësisht, dy nga katër fëmijët janë liruar nga spitali dhe dy të tjerë (mes tyre dhe 4 vjeçarja) janë të shtruar në spital, por paraqiten në gjendje të mirë shëndetësore.

Deri në këto momente numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali ka shkuar në 357 persona, me 34 raste të reja, dhe numri i vdekjeve në 11 persona.

Burimi: Il Giornale

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here