Kryefaqja Aktualitet LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë e prekur nga...

LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë e prekur nga Covid

0
Shpërndaje

Një grua 4 muajshe shtatzënë ka ndërruar jetë në spitalin e infektivit në kryeqytet pasi ka qenë e infektuar nga Covid.

Mësohet se e ndjera ka qëndruar në shtëpi derisa 90% e kulmonit të saj ishte dëmtuar dhe kur shkoi në spital, ka qenë në gjendje kritike për jetën.

Si pasojë e vdekjes së saj, edhe fëmija nuk ka mundur të mbijetojë, ndërsa bëhet me dije se e ndjera kishte qëndruar në reanimacion prej 2 ditësh dhe fatkeqësiht nuk ka mundur të fitojë betejën duke ndërruar jetë ditën e djeshme./FaxWeb

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here