Kryefaqja Covid-19 Lajm i mirë/ “Sakrificë në luftën kundër COVID”, Manastirliu: 5 pacientë lanë...

Lajm i mirë/ “Sakrificë në luftën kundër COVID”, Manastirliu: 5 pacientë lanë spitalin Infektiv

0
Shpërndaje

Pesë pacientë, kanë lënë sot spitalin e Infektivit, pasi kanë fituar betejën kundër COVID-19. Lajmi është dhene nga Ministrja e Shendetesise, Ogerta Manstirliu. Permes nje statusi ne ‘Facebook’ ministrja shkrun se:

“5 paciente 5️⃣ pacientë kanë lënë sot spitalin #Infektiv🙏🏼
Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19❗️

🟢 Deri tani 7️⃣6️⃣ pacientë janë shëruar nga #COVID19.

#FORCA”.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here