Kryefaqja Aktualitet Lindi në shtëpi, vdes foshnja, nëna në gjendje të rëndë

Lindi në shtëpi, vdes foshnja, nëna në gjendje të rëndë

0
Shpërndaje

Një foshnjë e sapolindur ka humbur jetën në maternitetin “Koço Glozheni” në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, e hënë, ku në maternitet, kanë shkuar në gjendje të rëndë, 40-vjeçarja V.K., banues në Tiranë, me foshnjën dy javëshe.

Mësohet se foshnja ka lindur në kushtet e shtëpisë dhe vdiq në maternitet kurse nëna është në gjendje të rëndë.

Nga veprimet paraprake të kryera rezulton se V.K. vuan nga çrregullime mendore.

Për shkak të natyrës delikate të çështjes, por edhe për shkak të gjendjes së gruas, nuk bëhen me dije detaje të tjera. Ndërkohë materialet iu referuan Prokurorisë së Tiranës, për vlerësim të mëtejshëm./ Gazeta Shqip

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here