Kryefaqja Box 3 Mënyrë natyrale për të eliminuar venat dhe kapilarët që duken

Mënyrë natyrale për të eliminuar venat dhe kapilarët që duken

1
Shpërndaje

Shumë njerëz vuajnë nga këmbët e fryra, kapilarët e plasaritur, venat dhe variçet. Megjithëse këto mund të jenë problem estetik, janë gjithashtu edhe një shenjë se enët e gjakut janë dobësuar nga ndikimi i faktorëve të jashtëm dhe të brendshëm.

Shkaktarët e këtyre problemeve nuk mund të përcaktohen me saktësi. Këto probleme mund të duken paksa të ngjashme me celulitin, ku arsyet e shfaqjes së tyre mund të ndikohen nga faktorë të ndryshëm. Kapilarët dhe venat mund të jenë të pranishme edhe tek një femër 20 vjeç.

vena dhe kapilareDisa nga arsyet që mund t’ju shfaqen venat dhe kapilarët janë: përdorimi i takave të larta, shtatëzania, mënyra e të ushqyerit etj.

Ja një mënyrë natyrale për trajtimin e këtyre problemeve:

Përbërësit

  • 10 kokrra gështenje të qëruara
  • ½ litra raki

Përgatitja: në një kavanoz qelqi vendosni gështenjat dhe rakinë. Vendosini në një vend të errët për rreth 3 javë. Herë pas here tundini mirë gështenjat me rakinë në mënyrë që të marrin formë të njëtrajtshme. Pas 3 javësh kullojeni këtë përzierje përmes një garze. Vëreni masën në një shishe me ngjyrë të errët dhe përdoreni si ilaç për të lyer zonat problematike. Përdoreni ilaçin 2 herë në ditë, derisa problemi me venat dhe variçet të zhduket.

Përshtati në shqip për “Shëndet+”: Daniela Bardhi

1 Koment

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here