Kryefaqja Covid-19 Mjekët Skënder Brataj e Andi Koraqi shërohen nga COVID-19

Mjekët Skënder Brataj e Andi Koraqi shërohen nga COVID-19

0
Shpërndaje

Janë shëruar nga COVID-19 mjekët Skënder Brataj e Andi Koraqi.

Lajmin e bëri të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiruliu në një postim në rrjetin social Facebook.

Ajo shtoi gjithashtu se në 24 orët e fundit janë shëruar 4 mjekë dhe infermierë, duke e çuar numrin total të personelit shëndetësor të shëruar në 36.

Postimi i plotë:

#LajmetëMira për stafet mjekësore ?

Më gëzon pa masë lajmi se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi e kanë mundur sëmundjen e rrezikshme dhe sot janë të shëruar nga #COVID19??

Katër mjekë dhe infermierë janë shëruar në 24 orët e fundit✅ Deri tani 3️⃣6️⃣ personel mjekësor janë #shëruar nga COVID-19 ✅

2️⃣4️⃣8️⃣ pacientë dhe staf mjekësor e kanë fituar betejën me ?#COVID-19?

#FORCA

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here