Kryefaqja Aktualitet Ndahet nga jeta artistja e njohur, mundet nga kanceri i pankreasit

Ndahet nga jeta artistja e njohur, mundet nga kanceri i pankreasit

0
Shpërndaje

Përgatiti për shendeti.com.al: E.B

Një nga artistet më të shitura të të gjitha kohërave dhe gruaja e parë e famshme në muzikën Rock and Roll, Aretha Franklin ishte një ikonë muzikore dhe kulturore.

Aretha Franklin, e cila këndoi me stil të pakrahasueshëm  këngë si: “Queen of Soul” , “Think,” ”I Say a Little Prayer” si dhe këngën me të cilën njihet në të gjithë botën “Respect,”, ka vdekur në moshën 76 vjeç nga kanceri i pankreasit.

Publicisti Gwendolyn Quinn nëpërmjet një deklarate familjare tha se “Shkaku zyrtar i vdekjes së Franklin ishte për shkak të kancerit të pankreasit të tipit neuroendokrin, i cili u konfirmua nga onkologu Dr. Philip Phillips i Karmanos Cancer Institute” në Detroit.

Familja shtoi: “Në një nga momentet më të errëta të jetës sonë, ne nuk jemi në gjendje të gjejmë fjalët e duhura për të shprehur dhimbjen në zemrën tonë. Ne kemi humbur matricën dhe shkëmbin e familjes sonë”. /express.co.uk

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here