Kryefaqja Aktualitet Ndahet nga jeta mjeku Isuf Kalo

Ndahet nga jeta mjeku Isuf Kalo

0
Shpërndaje
Dr. Isuf Kalo duke folur për gazetën "Shëndet+"

Isuf Kalo, mjek, profesor, publicist dhe figurë e spikatur e historisë së vendit në kapërcyellin midis dy sistemeve, është ndarë nga jeta.

Lajmin e konfirmoi për DITA familja e të ndjerit.

Profesor Kalo po qëndronte prej disa muajsh në gjendje jo të mirë shëndetësore, jashtë Shqipërisë.

Pritet sjellja e trupit në atdhe.

Sipas një amaneti që ka lënë i ndjeri, lamtumira e fundit dhe varrimi do kryhen në vendlindjen e tij, në Luzat, ku ai u lind në 1942./ DITA

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here