Kryefaqja Aktualitet Ndanin lekët me Tiren: 3 infermieret dhe sanitarja e Sanatoriumit kërkojnë lirinë

Ndanin lekët me Tiren: 3 infermieret dhe sanitarja e Sanatoriumit kërkojnë lirinë

0
Shpërndaje

Infermieret dhe sanitarja kokeulura ne gjykate

Tre infermieret dhe një sanitare e spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, të dënuara nga Gjykata, kërkojnë lirinë. Infermieret Sheqerije Koçi, Mira Bushi dhe Sidorela Çela, si dhe sanitarja Rukije Hoxha kanë ankimuar vendimin e shkallës së parë në Gjykatën e Apelit.

Afro 10 ditë më parë, Prokuroria i mori të pandehura 4 shtetaset e mësipërme dhe i akuzon ato për “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion”. Gjykata e shkallës së parë dha për to masën paraprake të sigurisë 45 ditë burg, dhe kërkoi nga organi i akuzës prova të reja.

Këto shtetase, bashkëpunonin me sanitaren Tire Alldervishi që i mori 8 milion lek vajzës së një paciente me Covid-19 duke pretenduar se ishte infermiere. Nga hetimet e Prokurorisë doli se dhe tre infermieret dhe sanitarja tjetër kishin bashkëpunuar me Tiren dhe kishin marrë para nga pacientët dhe familjarët e tyre./newsbomb

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here