Kryefaqja Aktualitet Nëna 37-vjeçare me leucemi, apel për ndihmë për tre fëmijët e mitur

Nëna 37-vjeçare me leucemi, apel për ndihmë për tre fëmijët e mitur

0
Shpërndaje

Meleqe Gjepali, 37 vjeç, ndodhet në QSUT, ku merr mjekim për leuçemi. Por meraku i saj më i madh janë 3 fëmijët, të moshës 2, 7 dhe 9 vjeç, të cilët aktualisht i ka çuar tek prindërit në Gjepal të Shijakut.

Jam Meleqe Gjepali, 37 vjeç, jam e sëmurë me leucemi në gjak. Kam tre fëmijë, 7 vjeç, 9 vjeç dhe 2 vjeç, sot m’i ka mbushur 2 vjeç … Kam tre muaj që rri nëpër spitale, ik e eja në shtëpi. Jam në gjendje të vështirë, prandaj i kërkova ndihmë emisionit “STOP”, të më ndihmojë për fëmijët e mi … për gjendjen time …”

Emisioni “STOP” në bashkëpunim me koordinatorin e“Fundjava ndryshe”, Shkëlzen Krajku shkojnë në fshatin Gjepal të Shijakut dhe i mundësojnë familjes Gjepali ushqime, çanta shkolle dhe kancelari.

Bashkëshorti i Meleqes shpreh mirënjohjen për emisionin “STOP” dhe “Fundjava ndryshe”.

Emisioni “STOP” vazhdon bën apel për ndihmë për familjet në nevojë. Kushdo që ka mundësi të ndihmojë me sado pak, do t’i ndryshonte jetën këtyre familjeve që po vuajnë./tvklan.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here