Kryefaqja Aktualitet Nis vaksinimi në Fier, sot do të vaksinohen 135 persona

Nis vaksinimi në Fier, sot do të vaksinohen 135 persona

0
Shpërndaje

Procesi i vaksinimit anti Covid ka nisur edhe në qytetin e Fierit, ku do të vaksinohen 135 persona.

80 janë personel mjekësor dhe 55 prej shtëpisë së moshuarve nga qyteti i Fierit. Ditën e nesërme, procesi i vaksinimit pritet të nisë edhe në qytetin e Elbasanit.

Më parë, doza e vaksinës së Pfizer është dhënë për stafin mjekësor dhe të moshuarit në Tiranë, Shkodër, Vlorë dhe Gjirokastër.

Statistikat e ministrisë së shëndetësisë tregojnë se pas Tiranës, Fieri është qarku i dytë me më shumë raste aktive sa i përket koronavirusit./tch

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here