Kryefaqja Lajm kryesor Nivelet e ulëta të sheqerit në gjak – problemet e fshehura në...

Nivelet e ulëta të sheqerit në gjak – problemet e fshehura në trup

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Djersitje

Hormonet që prodhon trupi për të rritur nivelet e sheqerit në gjak (kur janë shumë të ulëta) shkaktojnë gjithashtu djersitje. Kjo është zakonisht një nga shenjat e para kur nivelet e glukozës bien shpejt. Mund t’i mbani nivelet nën kontroll me ilaçe, aktivitet fizik dhe me një dietë ushqimore.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here