Kryefaqja Aktualitet OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

0
Shpërndaje

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse.

OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në gjithë historinë e saj.

Tashmë duket sikur OBSH është dorëzuar përballë Ebolas dhe bën thirrje alarmuese për epidemi të tjera vdekjeprurëse. Organizata Botërore e Shëndetësisë bashkë me organe të tjera do të përqëndrohen në përgatitjen për përballjen me epidemi të tjera.

Burimi: CNN

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here