Kryefaqja Aktualitet Përdorni maskën e duhur në momentin e duhur, ose lëreni fare atë...

Përdorni maskën e duhur në momentin e duhur, ose lëreni fare atë muhabet

0
Shpërndaje

Përdorimi i maskës kryesisht në ambiente të mbyllura është kryefjala e autoriteteve shëndetësore. Por lidhur me përdorimin e maskës, mjeku Ilir Alimehmeti, ka një mesazh, të qartë:

Jo çdo maskë mbron njësoj!
Maska nuk është dordolec!

Përdorni maskën e duhur në momentin e duhur, ose lëreni fare atë muhabet!

…(Shtesë vetëm per ata qe fokusohen në detaje dhe jo në mesazhin e përgjithshëm)
Qëllimi i postimit është:
Mos u ndjeni të mbrojtur apo supermenë vetëm se keni maskë, sidomos maska të tipit “bëje mirë, bëje vetë”!
Mbani distancen, se ajo është siguri 100%!
Maska nuk është siguri 100%!
Asnjë lloj maske!

DISTANCA ESHTE KYÇE

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here