Kryefaqja Aktualitet Publikon foton e nënës brenda Infektivit: Nuk është në Itali!

Publikon foton e nënës brenda Infektivit: Nuk është në Itali!

0
Shpërndaje

Një shqiptar i Kosovës, Nesim Maxhuni, ka publikuar në profilin e tij foton e nënës, e shtruar në Klinikën Infektive atje me koronavirus.

Nëna e tij shihet në gjendje jo të mirë shëndetësore, me maskë oksigjeni, ndërsa vetë shqiptari tregon se ajo prej tre javësh ndohet e shtruar në Infektiv. Maxhuni kritikon qytetarët që nuk zbatojnë masat dhe apelon për më shumë kujdes.

“Per ata qe hala kane dyshime…

KJO FOTO NUK OSHT’ N’ITALI!

Kjo osht nana jeme n’Intenzive! Tash e tri jave ne sherbim intenziv!

me dale neper qytet pa maske, duhet me t’ardhe turp!

Perndryshe, i njoh edhe nja 20-30 njerez qe nuk jon n’kete gjendje, po jon shume keq tu u perballe me Covid!

Ka shume raste aktive, prandaj duhet kujdes i shtuar, jo panike, por menagjim dhe shume KUJDES!

Per te gjithe ata qe m’kane shkrujte, nana ka sheja t’vogla t’permiresimit, por shpresa jone osht’ e madhe”, shkruan shqiptari Nesim Maxhuni.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here