Kryefaqja Kuzhina Recetë gatimi: Makarona me lakër

Recetë gatimi: Makarona me lakër

0
Shpërndaje

Recetë nga dietologia Blerina Bombaj

Makarona të freskëta me salcë domatesh biologjike, pak hudhër dhe rozmarinë, lakër Brukseli me qepë të kuqe të karamelizuar.

Sugjerim: Lakra e Brukselit është ndër perimet me ndikim mbrojtës të molekulës së ADN-se, duke rezultuar nder perimet më anti-kanceroze që ekzistojnë. Kombinimi me qepët e shumëfishon këtë veprim.

Gjithashtu, lakra e Brukselit, mund të përmirësojë kolesterolin, dhe në konsum të vazhdueshëm, mund të mbrojë qelizat e bardha imunitarë duke e bërë materialin gjenetik të tyre, më të qëndrueshëm./ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here