Kryefaqja Kuzhina Recetë gatimi: Mish pule i kavërdisur me salcë domateje

Recetë gatimi: Mish pule i kavërdisur me salcë domateje

0
Shpërndaje

Nga Blerina Bombaj, dietologe

1/4 kupë domate të thata në vaj

1 kupë domate qershi, të prera

1 thelpi hudhër

1/2 lugë çaji kripë

10 gjethe borzilok

2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër

450gr gjoks pule

Bashkoni domatet, hudhrën, kripën, borzilokun dhe 1/4 kupë ujë në një mikser derisa të jenë grirë në mënyrë uniformë.

Në një tigan në zjarr të mesëm ngrohni tiganin. Kavërdisni mishin e pulës derisa të ketë marrë ngjyrë kafe të lehtë nga secila anë. Ne fund, i hiqni nga tigani.

Shtoni në tigan përbërjen e domates dhe lëreni derisa të fillojë të ziejë. Me pas, vendosjani sipër pulës.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here