Kryefaqja Box 5 Reduktoni dhimbjet e kurrizit në 60 sekonda

Reduktoni dhimbjet e kurrizit në 60 sekonda

0
Shpërndaje

Sipas Andrew Weil, mjek dhe profesor në Universitetin e Arizonës, ekziston një ilaç i thjeshtë i cili mund të reduktojë dhimbjet dhe nëse e bëni trajtimin rregullisht, ai mund të reduktojë ndjeshmërinë ndaj këtyre dhimbjeve. E vetmja gjë që duhet të bëni është të ndiqni këto 4 hapa:

  1. dhimbje kurriziQëndroni ulur ose shtrirë në mënyrë të rehatshme. Vendosni gjuhën pas dhëmbëve të sipërm. Merrni frymë përmes gojës, në një mënyrë që ju të bëni një tingull “uhuuuush”.
  2. Thithni frymën me hundë dhe me gojë hapur, duke numëruar deri në 4, mbajeni frymën derisa numërimi të shkojë në 7-të.
  3. Pas kësaj, merrni frymë nëpërmjet gojës dhe vazhdoni numërimin deri në 8-të, përsëri duke nxjerrë tingullin “uhuuuush”.
  4. Së fundi, thithni ajrin dhe përsëriteni të njëjtën procedurë për 3 herë.

Përshtati në shqip për “Shëndet+”: Daniela Bardhi

Burimi: http://www.healthonlinecentral.com/fix-your-back-pain-in-60-seconds/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here