Kryefaqja Aktualitet Rëndohet bilanci, ndërron jetë një tjetër pacient nga COVID-19

Rëndohet bilanci, ndërron jetë një tjetër pacient nga COVID-19

0
Shpërndaje

Ka shkuar në 35 numri i viktimave nga COVID-19 në vendin tonë. Mësohet se ka ndërruar jetë një tjetër pacient i shtruar në Spitalin Infektiv.

Pacienti vuante nga ceroza në mëlçi, ndërsa ishte transferuar nga Shërbimi i Sëmundjeve të Brendshme në QSUT, që është shndërruar së fundmi në vatër të përhapjes së COVID 19, me shumë mjekë, infermierë dhe pacientë të infektuar.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here