Kryefaqja Aktualitet Shefja e Infektivit, Najada Çomo e vaksinuara e parë në vend

Shefja e Infektivit, Najada Çomo e vaksinuara e parë në vend

0
Shpërndaje

Shefja e Infektivit, Najada Çomo është e para që bëri vaksinën Pfizer kundër COVID-19  ditën e sotme në ambientet e stadiumit “Air Albania”.

Vaksinimi u krye në praninë e kryeministrit Edi Rama, ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastiruliu,  mjekëve dhe infermierëve të dy spitaleve COVID në kryeqytet.

Vendi ynë më në fund siguroi vaksinat anticovid nga një vend mik i BE-së për të luftuar  virusin e padukshëm që mori aq shumë jetë.

Sot do të vaksinohen 50 mjekë dhe infermierë, të cilët janë në radhë të parë në luftën kundër koronavirusit në Shqipëri.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here