Kryefaqja Aktualitet Shënohet rasti i parë i ri-infektimit me Covid-19 në vendin tonë

Shënohet rasti i parë i ri-infektimit me Covid-19 në vendin tonë

0
Shpërndaje

Gjatë komunikimit të përditshëm në lidhje me situatën e koronavirusit në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë njoftoi edhe për rastin e parë të një të ri-infektuari.

Bëhet fjalë për një personel shëndetësor, i ri-infektuar 3 muaj pas herës së parë. Infektimi i dytë, është rast kontakti familjar dhe deri më tani gjendja shëndetësore është e stabilizuar.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 253 teste prej të cilave janë konfirmuar 20 raste të reja:

Tiranë-10

Shkodër-3

Krujë-3

Durrës-2

Tropojë-2

Të shëruar gjatë 24 orëve të fundit janë 15 qytetarë, duke e çuar në 925 numrin e tyre që nga fillimi i pandemisë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here