Kryefaqja Aktualitet Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi në Francë

Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi në Francë

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Arlinda Rexhmati

Një shtetas francez, 60 vjeç,  i prekur nga koronavirusi i ri  COVID-19, ka humbur sot jetën në një spital të Parisit. Shtetasi francez është vdekja e dytë e shënuar brenda kufinjve të Francës pas vdekjes së pak ditëve më parë të një turisti 80 vjeçar kinez.

Ndërkaq, në Francë deri tani janë konfirmuar 17 raste të prekura me koronavirus.

Dy raste të reja janë shënuar dhe në Spanjë dhe Brazil, një grua dhe një burrë që kishin udhëtuar në Itali.

Ekspertët theksojnë se vdekshmëria më e lartë prej këtij virusi është në moshat e vjetra dhe në personat që vuajnë nga sëmundje kronike.

Burimi: World Meters

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here