Kryefaqja Covid-19 Shifra tronditëse nga Italia, 969 viktima nga COVID-19 në 24 orët e...

Shifra tronditëse nga Italia, 969 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, mbi 86 mijë të infektuar

1
Shpërndaje

Shifra tronditëse vijnë nga Italia, teksa janë shënuar 969 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar në 9134 numrin total të viktimave nga COVID-19.

Kjo është shifra më e lartë e regjistruar deri më tani, ndërsa Italia është kthyer në vatrën më të rrezikshme të përhapjes së koronavirusit.

Ndërkohë, autoritetet fqinje raportojnë se numri i të infektuarve ka shkuar në 86 498, ndërsa mbi 10 mijë të prekur janë shëruar.

Italia është shteti me më shumë viktima nga koronavirusi, ndërsa SHBA ka numrin më të lartë të të infektuarve.

1 Koment

  1. Ju uroj nga zemra qe kjo lufte te mbaroje sa me shpejt dhe me pak viktima,une jam nje asisistente si ju qe po luftoni cdo dite.Forza dhe koragio te gjitheve

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here