Kryefaqja Aktualitet SHIFRAT/ Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19 në vend

SHIFRAT/ Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19 në vend

0
Shpërndaje

24 orëshi i fundit në Shqipëri ka regjistruar rritje të rasteve të reja me Covid-19. Nga raportimi ditor i Ministrisë së Shëndetësisë mësohet se nga 2956 testime kanë rezultuar pozitivë 50 raste të reja, 20 raste më shumë se dje.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste në Tiranë, 5 raste në Shkodër dhe Devoll, 4 raste në Vlorë dhe Skrapar, 3 raste në Sarandë, 2 raste në Kukës, Pogradec, Dropull, 1 rast në Fier, Korçë, Elbasan, Lezhë, Has, Kavajë, Mirditë, Tropojë, Mallakastër dhe Kolonjë.
Ndërkohë që në 24 orë, katër persona kanë humbur jetën: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Shkodra, të moshave 64-78 vjeç.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 1020 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 119,061 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet Covid, po trajtohen 96 pacientë, 8 në terapi intensive, nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here