Kryefaqja Covid-19 Shkon në 8 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë

Shkon në 8 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë

0
Shpërndaje

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se ditën e sotme është shënuar edhe një viktimë nga Covid-19.

Viktima është një grua nga Istogu e cila ka pasur edhe sëmundje bashkëshoqëruese.

“Në mjekimin intensiv të Klinikës Infektive ka përfunduar me vdekje pacientja S.K. (1981) nga Komuna e Istogut, e transferuar në këtë klinikë me datë 12 prill, nga Klinika e Kirurgjisë Abdominale pas ndërhyrjes kirurgjikale dhe njëherësh e diagnostikuar me Covid 19”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Kjo është vdekja e tetë e shënuar në Kosovë e pacientëve me Covid-19.

Aktualisht në gjithë territorin e Kosovës me këtë sëmundje janë infektuar 362 persona, ndërsa 59 janë shëruar.

Me qëllim të luftimit të virusit, autoritetet kanë shpallur gjendje emergjente për shëndetin publik.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here