Kryefaqja Aktualitet Shqipëria zgjohet sërish me tërmete, regjistrohen lëkundje të tjera në vend

Shqipëria zgjohet sërish me tërmete, regjistrohen lëkundje të tjera në vend

0
Shpërndaje

Pas ankthit dhe panikut që ka shoqëruar mbrëmjen e djeshme vendin tonë, edhe sot Shqipëria është zgjuar sërish me tërmete.

Vetëm në orën e fundit dy tërmete të tjera janë ndjerë në vend, me epiqendrën pranë Durrësit. 26 persona kanë mbetur të vdekur deri tani, ndërsa kanë pësuar lëndime 657 të tjerë. Qendrat më të goditura kanë qenë Durrësi dhe Thumana. Ndërkohë që prej mëngjesit të djeshëm vijon kërkimi i të mbijetuarve dhe personave të zhdukur nën rrënoja e godinave të shembura në Durrës e Thumanë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here