Kryefaqja Aktualitet Shtohen rastet me COVID-19, Bashkia Pukë mbyll kopshtet dhe çerdhet

Shtohen rastet me COVID-19, Bashkia Pukë mbyll kopshtet dhe çerdhet

0
Shpërndaje

Gazetare: Klevisa GJIKA

Bashkia Pukë ka vendosur mbylljen e institucioneve të arsimit parashkollor, çerdhes ” Nën Tereza” dhe kopshtit “Erjola Lluka” në qytet.

Lajmi u bë i ditur nga vetë Bashkia në një postim në rrjetin social facebook, ku theksohet fakti se vendimi është marrë në kushtet e përhapjes së virusit dhe rrezikshmërisë që ky i fundit paraqet.

Krahas kësaj, institucioni në fjalë njoftoi se në ditët në vazhdim do bëhet edhe dezinfektimet e nevojshme për të shmangur çdo përhapje të mundshme. Njoftime të tjera do të bëjnë me dije se kur do jetë rihapja e këtyre institucioneve.

Postimi i plotë”

Për shkak të rikthimit të rasteve me COVID në territorin e bashkisë Pukë, pas rekomandimeve të ekspertëve të shëndetësisë në Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Pukë, kemi vendosur sot mbylljen e institucioneve të arsimit parashkollor, çerdhes ” Nën Tereza” dhe kopështit “Erjola Lluka” në qytetin e Pukës.
Mbyllja bëhet përshkak të dezinfektimeve që do bëhen në këto institucione, ndërsa rihapja e këtyre institucioneve do të bëhet pas një njoftimi të dytë.

Ju faleminderit!

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here