Kryefaqja Femrat Si të “fikni” hormonet e shtimit në peshë?

Si të “fikni” hormonet e shtimit në peshë?

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Të qenët mbipeshë shpesh nuk ka lidhje fare me kaloritë ose stërvitjen. Për shumicën nga ne, problemi është thjesht çrregullimi i hormoneve. Po bëhen akoma kërkime shkencore në lidhje me këtë temë, megjithatë, duke parë rezultatet pozitive tek njerëzit të cilët janë dobësuar dhe janë ndier më mirë pasi kanë arritur të mbajnë nën kontroll hormonet, duhen marrë në konsideratë edhe ato nëse po planifikoni të bini në peshë.

Ju tashmë i dini disa probleme të hormoneve që çojnë në shtim në peshë, si çrregullimet me hormonet e tiroides ose insulinës. Por, edhe disa hormone të tjera, të fshehura, mund t’ju pengojnë të keni trupin e ëndërruar. Është ndonjëri për orë biologjie? Shfletoni galerinë për të mësuar disa sekrete për “fikjen” e hormoneve të shtimit në peshë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here