Kryefaqja Dieta Si të luftoni lodhjen kronike? Duhet të bëni PATJETËR këto 5 ndryshime

Si të luftoni lodhjen kronike? Duhet të bëni PATJETËR këto 5 ndryshime

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Nëse keni probleme me menaxhimin e sindromës së lodhjes kronike, duhet t’i kushtoni vëmendje dietës ushqimore.

E karakterizuar nga një lodhje ekstreme, mendimet e paqarta dhe ndjesia e mërzitjes, sindroma  e lodhjes kronike prek më miliona njerëz në të gjithë botën, sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit të Marilandit. (Këto simptoma janë të përgjithshme dhe mund të sinjalizojnë edhe për probleme të tjera shëndetësore).

Mos humbisni: Sindroma e lodhjes kronike, shenjat dhe shkaqet

Nëse mendoni se mund të vuani nga sindroma  e lodhjes kronike, bëni një vizitë mjekësore për të përcaktuar saktë diagnozën. Deri tani nuk ka një kurë të veçantë për këtë sindromë, megjithatë, ndryshimet në mënyrën e jetesës, përfshirë ushqyerjen e shëndetshme, mund të ndihmojnë në mbajtjen nën kontroll të simptomave.

Ja 5 ndryshimet kryesore që duhet të bëni në dietë për të luftuar sindromën e lodhjes kronike.

Shfletoni galerinë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here