Kryefaqja Dieta Smoothie me kungull, qumësht dhe arra

Smoothie me kungull, qumësht dhe arra

0
Shpërndaje

Rolina Naço, dietologe

SMOOTHIES- KUNGULL DIMRI
Një recetë shumë e ushqyeshme për vogëlushat tuaj!
– Mund ta përdorni si snack për mbasdite, por edhe për mëngjes, sidomos në këtë periudhë ku janë shumë të ndjeshëm ndaj virozave. Pasi përmban një vlerë të lartë në vitamin C dhe vitamin E.
– përmban 25% të vlerave ditore në vitamin K
-dhe në rast se fëmija juaj është intolerant ndaj laktozës mund të përdorni qumësht bajamesh (bajame të grira) të cilat gjithashtu janë shumë të pasura në Calcium.
Përberësit:
1/2 filxhan pure kungulli të zierë
1/2 banane të prerë në feta të holla
1/4 filxhan arra
1/2 lugë çaji kanellë (erëz)
1/4 lugë çaji arrë moskat (erëz)
1/8 lugë çaji vanilje (erëz)
1 filxhan qumësht të skremuar
Akull 1 filxhan
1 lugë gjellë mjaltë
Shtoni të gjithë përberësit në një blender!
Ju beftë mirë!!!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here