Kryefaqja Kuzhina Super salca që mund ta përgatisni vetë në shtëpi

Super salca që mund ta përgatisni vetë në shtëpi

0
Shpërndaje

Rolina Naço, dietologe
E veçanta e saj përveç shijes se mirë është dhe përmbajtja e ulët në yndyrat shtazore!
Përbërësit:
-bajame të pa pjekura i vendosni në ujë që të zbuten edhe më pas mund t’i qëroni.
– pak kripë, piper, rigon.
– majdanoz ose nenexhik ose rozmarinë
(3 përbërës me veti antitymorale) të lara dhe të thara mirë.
– Hudhër të qëruar dhe spec djegës nëse e pëlqeni shijen e tij.

Në një mikser të vogël duhet të rrihen të gjitha se bashku për 5 minuta dhe salca është gati për të shoqëruar gatimet, si për shembull:
1) makaronat,
2) rizoto
3) sallate te ndryshme por dhe
4) thjesht për të lyer bukën e thekur
Ju bëftë mirë!!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here