Kryefaqja Lajm kryesor Surprizë! 6 ushqimet “mike” të zemrës

Surprizë! 6 ushqimet “mike” të zemrës

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Vaj ulliri. Bollgur. Dhe, sigurisht, salmon. Shumica prej nesh e dinë mirë që këto ushqime janë të shëndetshme për zemrën. (Pse? Lexoni listën e ushqimeve që ulin nivelet e koelsterolit në mënyrë natyrale, ku përfshihen edhe këto të tria.) Por, ato nuk janë të vetmet që mund të mbajnë zemrën në top formë.

Studime të fundit kanë treguar se një sërë ushqimesh të tjera mund të mbrojnë zemrën gjithashtu. Disa prej tyre mund të jenë surprizë për ju. Këto 6 ushqime të shëndetshme mund të sigurojnë kolesterol të shëndetshëm, ulin tensionin e gjakut, luftojnë inflamacionin dhe sigurojnë një sërë përfitimesh të tjera shëndetësore.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here