Kryefaqja Aktualitet Thyen Rekordin Botëror Gunniess, gruaja lind dhjetënjakë

Thyen Rekordin Botëror Gunniess, gruaja lind dhjetënjakë

0
Shpërndaje

Një nënë nga Afrika e Jugut flitet se ka sjellë në jetë 10 foshnje, 7 djem dhe 3 vajza, nga një shtatzëni e vetme. Nëse ky lajm është i vërtetë, atëherë 37-vjeçarja Gosiame Thamara Sithole mund të ketë thyer rekordin botëror Guniess të vendosur nga një nënë nga Maroku, Halima Cisse of Mali, e cila ka lindur 9 fëmijë nga një shtatzëni e vetme.

Megjithatë, autoritetet zyrtare shëndetësore ende nuk e kanë konfirmuar zyrtarisht këtë lindje rekordesh.

Burimi: Mirror/ Shendeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here