Kryefaqja Aktualitet Tiranë, 50 vjeçarja me aftësi të kufizuara bëhet nënë për herë të...

Tiranë, 50 vjeçarja me aftësi të kufizuara bëhet nënë për herë të parë

0
Shpërndaje

Një 50 vjeçare me aftësi të kufizuara është bërë nënë e një vajze në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, pas një shtatzënie të vështirë që ja doli të finalizohej me sukses.

Zenepe dhe Gëzim Pirja janë një çift personash me aftësi të kufizuar, të cilët me dëshirën e madhe për t’u bërë prindër, i janë drejtuar maternitetit “Koço Gliozheni” në Tiranë.

Në gusht të vitit 2018, Gëzimi i është drejtuar me një email Ministres Manastirliu për ta mbështetur për qëndrimin në spital, për vijimin e shtatzënisë së gruas së tij.

Prej 5 muajsh çifti Pirja ka qëndruar në një dhomë të posaçme në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë.

Gjatë kësaj kohe ata kanë ndjekur biznesin e tyre familjar (një kopësht për fëmijë) nga dhoma e maternitetit nëpërmjet sistemit të kamerave. Shtatzënia nuk ka qenë e lehtë, por është finalizuar me sukses.

Dje ka ardhur në jetë El’Ana që gëzon shëndet të plotë bashkë me nënën e saj. Prindërit shprehen se e kanë quajtur El’Ana (Zoti na u përgjigj) dhe falënderojnë stafin e përkushtuar të maternitetit për ndjekjen dhe kujdesin gjatë kësaj shtatzënie të pazakontë.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here