Kryefaqja Aktualitet Urgjenca e Bulqizës e tejmbushur, me uljen e temperaturave shtohen pacientët...

Urgjenca e Bulqizës e tejmbushur, me uljen e temperaturave shtohen pacientët me virozat e stinës

0
Shpërndaje

Në spitalin e qytetit të Bulqizës është shtuar fluksi i pacientëve që paraqiten me simptomat e virozave të stinës.

Në urgjencë ka më shumë pacientë se çfarë lejon kapaciteti. Më të prekur rezultojnë fëmijët dhe grupmoshat e treta

Sipas drejtorit të spitalit, Haziz Jella, çdo ditë kërkojnë ndihmë mjekësore 30 deri në 40 pacientë. Mjeku kërkon që të prekurit nga viroza gripale të bëjnë kujdes duke marrë mjekimin e duhur dhe të shmangin lëvizjet.

Burimi: Top Channel

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here